عملكرد قطعه شیر پرکن در پکیج چیست و چگونه تشخيص مي دهيم خراب شده است؟

در این نوشته که در مجتمع فنی و حرفه ای تاسیسات توان تهیه شده است عملکرد شیر پرکن در پیکج را بررسی می کنیم. در انتهای این نوشته شما می توایند سلامت شیر پرکن را تشخیص دهید. 

شیر پرکن پکیج چیست؟

شیری است که حد فاصل مدار رادیاتور و آب مصرفی قرار گرفته است. از این شیر برای پر کردن اولیه مدار رادیاتور استفاده می شود. شیرهای پرکن به دو شکل کف فلزی و سماوری در پکیج استفاده می شوند. این شیر (کف فلزی) دارای: بدنه، سوپاپ مغزی، نگهدارنده سوپاپ به بدنه و دسته باز و بسته کننده شیر می باشد. یک عدد واشر در کف سوپاپ قرار گرفته است که موجب آب بند کردن شیر در هنگام بستن می شود. همینطور ۲ عدد اورینگ نشتی آب از بدنه شیر را می گیرد. هنگامی که میخواهید سوپاپ شیر را به بدنه آن وصل کنید دسته شیر را در حالت باز قرار دهید.

چگونه تشخیص میدهیم شیر پرکن خراب شده است ؟

با بستن شیر آب ورودی پکیج، افزایش فشار متوقف می شود بنابراین احتمال خرابی شیر پرکن یا مبدل ثانویه یا مبدل دو منظور وجود دارد .در صورت بروز چنین مشکلی ابتدا شیر پرکن را تعویض کنید و سپس اقدام به باز کردن دستگاه تست مبدل کنید برای تست سوراخ بودن مبدل ثانویه یا دو منظوره ، یک سمت آن ، معمولا سمت آب مصرفی ، را تحت فشار آب قرار دهید و مجموعه را به زیر آب غرق کنید تا خروج هوا از آن را مشاهده نمایید.


 

🔵توجه: در آموزشگاه تاسیسات توان تمامی دوره ها به صورت کامل تدریس می گردد و نیازی به گذراندن دوره های مقدماتی و پیشرفته به صورت جدا نمی باشد.

  ثبت نام در دوره

  ما برای راهنمایی بیشتر در خصوص دوره با شما تماس می‌گیریم.

   


   

  🔴آموزشگاه تاسیسات توان

  ✅آموزش نصب و تعمير پکیج شوفاژ دیواری،نصب و تعمیر آبگرمکن، نصب و تعمیر کولرگازی اسپیلت، لوله کشی آب و فاضلاب ساختمان،لوله کشی گاز ، تعمیر برد و… ❎مدرک فنی حرفه ای

  👈🏻تهران ۶۶۸۷۵۰۹۴-۰۲۱

  👈🏻کرج ۳۲۷۲۸۵۴۲-۰۲۶

   

   


  لطفا سوالات خود را در رابطه با  دوره ی آموزش پکیج شوفاژ دیواری  و آموزشگاه،در کادر پایین همین صفحه در قسمت ” دیدگاه ”  بنویسید تا در اسرع وقت توسط متخصصان ما پاسخ داده شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *