عملكرد قطعه شیر پرکن در پکیج چیست و چگونه تشخيص مي دهيم خراب شده است؟

✅شیر پرکن پکیج چیست؟
👈🏼شیری است که حد فاصل مدار رادیاتور و آب مصرفی قرار گرفته است. از این شیر برای پر کردن اولیه مدار رادیاتور استفاده میشود. شیرهای پرکن به دو شکل کف فلزی و سماوری در پکیج استفاده میشوند. این شیر(کف فلزی) دارای بدنه ، سوپاپ مغزی ، نگهدارنده سوپاپ به بدنه و دسته باز و بسته کننده شیر می باشد.یک عدد واشر در کف سوپاپ قرار گرفته است که موجب آب بند کردن شیر در هنگام بستن میشود. همینطور ۲ عدد اورینگ نشتی آب از بدنه شیر را می گیرد. هنگامی که میخواهید سوپاپ شیر را به بدنه آن وصل کنید دسته شیر را در حالت باز قرار دهید.

❎چگونه تشخیص میدهیم شیر پرکن خراب شده است ؟
با بستن شیر آب ورودی پکیج، افزایش فشار متوقف می شود بنابراین احتمال خرابی شیر پرکن یا مبدل ثانویه یا مبدل دو منظور وجود دارد .در صورت بروز چنین مشکلی ابتدا شیر پرکن را تعویض کنید و سپس اقدام به باز کردن دستگاه تست مبدل کنید برای تست سوراخ بودن مبدل ثانویه یا دو منظوره ، یک سمت آن ، معمولا سمت آب مصرفی ، را تحت فشار آب قرار دهید و مجموعه را به زیر آب غرق کنید تا خروج هوا از آن را مشاهده نمایید.

🔵توجه: در آموزشگاه تاسیسات توان تمامی دوره ها به صورت کامل تدریس می گردد و نیازی به گذراندن دوره های مقدماتی و پیشرفته به صورت جدا نمی باشد.

 

 

🔴آموزشگاه تاسیسات توان

✅آموزش نصب و تعمير پکیج،اسپیلت و… ❎مدرک فنی حرفه ای

👈🏻تهران ۶۶۸۷۵۰۹۴-۰۲۱ 👈🏻کرج ۳۲۷۲۸۵۴۲-۰۲۶

كانال تلگرام آموزشگاه توان  http://www.t.me/tavanamuzesh

سایت آموزشگاه توان           http://tavanamuzesh.ir

فيلم هاي آموزشي آموزشگاه توان  http://aparat.com/tavanamuzesh

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *